Passiivmajad

Passiivmaja tähendab seda, et väliste energiaallikate hulk viiakse miinimumini. Päikse, inimeste ja muude kodumasinate tekitatud soojuse hulk on hästi isoleeritud ning korraliku ventilatsioonitehnikaga majas enamjaolt piisav, et seda soojana hoida. Mõõdukalt on lisaenergiat vaja vaid külmadel talvedel. Passiivmaja idee on tänaseks 30 aastat vana.

Tänapäeval kulutatakse eramajades ja kortermajades sooja saamiseks aasta jooksul kütuseid hulgas, mis vastab 20-30 liitrile diiselkütusele iga ruutmeetri kohta. Kas te ostaksite igapäevasõitudes auto, mis 100 km läbimiseks kulutab 20-30 liitrit kütust? Passiivmaja puhul on arvestuslik kulu kütmiseks 3-4 liitri kütust iga ruutmeetri kohta aastas. Selleks tuleb kasutada parema soojapidavusega seinamaterjale, aknaid ja uksi.

Selleks, et õhupidav maja elamiseks ka mugav oleks, tuleb tagada hea ventilatsioon. Ventilatsioonisüsteem peab tooma inimesteni värske õhu, suunama tuppa tagasi väljaminevas õhus oleva soojuse ja vältima ruumide liigniiskeks muutumist.

Energiasäästlik hoone peab olema nii tehniliselt kui arhitektuuriliselt eelnevalt piisavat läbi mõeldud. Hoonel ei tohi olla külmasildu ehk sellised osi, mis oma hea soojajuhtivuse tõttu hakkavad külmal ajal sooja majast välja viima.

Meie ehitusettevõtte kasutab energiatõhususe saavutamiseks juhtiva Saksamaa passiivmaja tootja Wolf Thermo Module GmbH poolt valmistatud thermomooduleid, mille vahele valatakse betoon. Kasutatavas vahtplastis on ka grafiiditerakesi, mis peegeldavad soojuskiirgust, hoides nii talvel soojust siseruumides kui suvist kuumust hoonest eemal. Et energiakulu oleks väiksem, paigaldatakse jälgitavasse majja valgustid, milles valgus pärineb valgusdioodidest.

Passiivmaja puhul kasutatakse paremaid soojusisolatsooni materjale, soojapidavamaid aknaid ja uksi, rajatakse soe vundament ning paigutatakse soojust majja tagasitoov ventilatsioonisüsteem.

  • Eesti
  • English
  • Suomi

Küsitlus

Kuidas leht meeldib?

Loading ... Loading ...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ABG Ehitusgrupp OÜ Andrese 1, Järveküla / Tel +372 5159 855 / info[ät]abehitus.ee